Zimní liga Rakovník - 28.1.2018

30. 1. 2018

Ve druhém kole turnaje jsme v dvojzápase změřili síly s týmem Karlových Varů, který stejně jako my, hraje žákovskou ligu, pouze jinou skupinu. První zápas jsme sehráli s ročníkem 2006, druhý s 2005.

1. SK Petřín Plzeň - FC Slavia Karlovy Vary 2006   7:0

Do prvního zápasu s o rok mladším soupeřem, nutno podotknout, že máme v týmu taky pár hráčů s ročníkem narození 2006, jsme vstoupili hodně aktivně, ale ve finální fázy jsme se hodně trápili a nemohli se gólově prosadit. Soupeře jsme skoro nepustili před naší branku, takže se hrálo převážně na jednu stranu. Gólové radosti jsme se dočkali až v 16. minutě, kdy Šiml oslovil přesnou přihrávkou  na pravé straně naběhnutého Hofmana, který si kvalitně zpracoval míč a střelou k tyči nedal brankáři soupeře žádnou šanci. Ve 21. minutě bylo veseleji, kdy Křemenák střelou do šibenice varské svatyně zúročil přihrávku Olacha. Po dvou minutách hry se stal z předchozího gólového střelce nahrávač, kdy nabil Novákovi, který křížnou střelou z pravé strany rozvlnil síť. V poslední minutě prvního poločasu si Žemlička naskočil na Frankovo roh a prudkou hlavičkou do horní části brány nedal varskému brankáři sebemenší šanci. Poločasové skóre se zastavilo na stavu  4:0. Po krátce přestávce jsme nastoupili do druhého poločasu a chtěli jsme se prezentovat stejným stylem jako v prvním a přidat ještě nějaké góly. Na gólovou radost jsme nečekali dlouho a byla to rychlá a pohledná fotbalová akce, která začala u našeho brankáře Haranta.  Ten 32. minutě rychlým rozehráním vysunul  aktivně hrajícího  Šimla, ten nasadil k úprku s míčem po levé straně téměř z našeho obranného pásma, kdy se dostal téměř až před varskou branku, kde stříleným centrem oslovil Hofmana, který z pravé strany zavřel, tak jak se má prostor u zadní tyče a pohotovým zakončením, do odkryté branky skóroval. Šestý gól jsme ve 43. minutě  varákům přidali z pokutového kopu, který s přehledem proměnil Vaňourek. Střelecký účet zápasu uzavřel v 55. minutě Novák, který využil průnikové přihrávky ze středu hřiště od Žemličky.  Konečný stav 7:0 odpovídá obrazu hry, kdy jsme 06 Karlových Varů jasně přehráli.

Branky: Hofman 2, Novák 2, Křemenák, Žemlička, Vaňourek

Asistence: Šiml 2, Olach, Křemenák, Frank, Žemlička

2. SK Petřín Plzeň - FC Slavia Karlovy Vary 2005  1:5

Ve druhém utkání nás čekali věkový vrstveníci většiny kluků z našeho týmu. Někteří hráči Karlových Varů svojí tělesnou muskulatorou spíše vypadali jako dorostenci a soubojové situace s našimi "střízlíky" tak vypadaly hodně úsměvně. Kluci vstoupili do zápasu hodně bojácně, jelikož měli přehnaný respekt z jejich výškové převahy. Když se k bojácnému začátku přidal nedůraz, nevěstilo to nic dobrého. Ve třetí minutě jsme už prohrávali 2:0 a stylem hry to vypadalo na debakl. Kluci se však postupem času dostaváli více do hry a hru vyrovnali. Nicméně osobní souboje jsme stále prohrávali a nemohli se dostat do zakončení. V 17. minutě jsme byli při rozehrávce hodně laxní soupeři doslova darovali míč a ten toho bleskově využil a zvýšil na 3:0. Ve 25. minutě bylo ještě hůř, když střelu do tyče naší branky dorazil za brankovou čáru zcela osamocený útočník Karlových Varů. Skóre 1. poločasu pro nás nebylo vůbec lichotivé, ale spravedlivé. Kluci v prvním poločase předvedli bojácný výkon, a když měli míč na kopačkách zbytečně ho tahali, až o něj v soubojích s fyzicky vyspělejším soupeřem přicházeli. Do druhého poločasu kluci nastoupili s taktikou rychlejší hry po zemi, roztažení soupeře po celém hřišti a hlavně hrát na málo dotyků s míčem a rychlejš ho dávat od kopaček. Kluci to začali plnit a rázem jsme Karlovy Vary začali přehrávat. Rychlou kombinační hrou jsme si začali vytvářet i gólové akce a "obři" z Karlových Varů nestíhali a docházeli jim síly. Ve 34. minutě se nám podařilo vstřelit po hezké akci gól, ale nepochopitelně nám nebyl uznaný kvůli hraničnímu ofsajdu. Ve 39. minutě jsme se už ale ze vstřeleného gólu mohli radovat, kdy Hofman využil brejkovou situaci s Křemenákem. Soupeře jsme přehrávali a je jen škoda, že jsme takový výkon nepředváděli v prvním poločase, protože výsledek zápasu by nebyl tak jednoznačný.  Brankový účet však uzavřeli varáci, kteří v 55. minutě podnikli do naší otevřené obrany rychlý brejk a přečíslení přetavili v 5. gól.

Branky: Hofman

Asistence: Křemenák

Sestava:                           Harant